Alati pole segatoiduliseks loodud inimesel mõttekas täielikult lihast loobuda, ka kasvavaid lapsi ei tohiks vägisi vaid taimi sööma sundida. Samas leidub mitmeid hädasid, mil lihasöömise vähendamine võib tervisele kasuks tulla, vahendab ajaleht Pealinn.

"Näiteks podagra puhul, mis eriti soliidses eas härrasmehi kimbutama kipub. Liigestele ladestuma hakkavad ja valulikku paistetust põhjustavad soolad on pärit eelkõige loomsest toidust, punasest lihast ja maksast," ütles laboriarst Anneli Raave-Sepp.

Arsti sõnul tuleks kahtluse korral kontrollida ennast ka laktoositalumatuse suhtes, mille puhul peab piirama piimatoodete tarbimist.

"Pelgalt kerge kahtluse korral või moega kaasa minnes laktoositalumatusele viidates pole aga mõistlik piimatoodetest loobuda. Naha punetus või turse võib viidata hoopis piimaallergiale, mis ei pruugi tähendada täielikku piimatoodetest loobumist. Mõlemat varianti saab laboritestidega kindlaks teha ja siis juba kindla toitumisrežiimi määrata," nentis Raave-Sepp.

Raave-Sepp rõhutas ka, et täielikult taimetoidule üle minnes tuleb toidusedelit hoolega jälgida.

"Taimne toit sisaldab vähem valke ja lipiide-rasvu, mistõttu tuleks seda rohkem tarbida kasulikke rasvhappeid sisaldavaid puuvilju, näiteks avokaadosid," selgitas Raave-Sepp.

Maitsed.ee