Treening on kehale koormus ning et keha sellega paremini hakkama saaks ja jaksaks trenni järel probleemideta taastuda, on oluline anda kehale piisavalt vedelikku ja energiat toidu näol nii trenni eel kui järel. Trennist on kehale ka rohkem kasu, kui toitumine on tasakaalus ja mitmekülgne.

Istuva eluviisiga inimeste hulk aina kasvab ning samas on energiaküllane toit muutunud meile väga kergesti kättesaadavaks. Kui kiviajal liikus inimene keskmiselt mitukümmend kilomeetrit päevas, siis tänapäeval, kui liigutakse autoga uksest ukseni, võib see number olla vaid mõned kilomeetrid, vahendab Loodusvägi.ee.

Seepärast tasub ülekaalu ja terviseprobleemide ennetamiseks liikumine teadlikult oma päevadesse planeerida. Täna võid ju veel olla vormis ja tunda end hästi, kuid mõelda tasub ka tulevikule, millele lood alust just täna. Istuvat eluviisi jätkates on üsna kindel, et 10 või 20 aasta pärast ei ole vorm ja näitajad enam sugugi nii head. Terviseprobleeme on aga lihtsam ennetada, kui nendega tegeleda.

Kui aktiivne sa praegu oled?

  • Üle 12 000 sammu päevas – väga aktiivne eluviis
  • Üle 10 000 sammu päevas – aktiivne eluviis
  • 7500-10 000 sammu päevas – mõnevõrra aktiivne
  • 5000-7500 sammu päevas – madal aktiivsus
  • Kuni 5000 sammu päevas – istuv eluviis

Kui palju võiks nädalas liikuda?

Regulaarselt mõõduka intensiivsusega vähemalt 150 minutit nädalas või kõrge intensiivsusega vähemalt 75 minutit. See on kokku 2,5 tundi liikumist nädalas. Tervise tugevdamiseks on aga soovitatav mõõdukas tempos liikuda rohkemgi – kuni 300 minutit nädalas. See on viis tundi, mille võiks jagada tunniajasteks treeninguteks viiel päeval. Tugeva tervise ja hea enesetunde tagavad toitumine ja liikumine käsikäes. Siin on sulle mõned olulised nõuanded, mis aitavad keha trennitegemisel toitumisega toetada.

Maitsed.ee