Kevadel, kui Tallinn muutub roheliseks ja puhkeb õide, avavad restoranid ja kohvikud koos esimeste soojade päiksekiirtega oma suveõued ja terrassid, mis jäävad avatuks sügiseni. Omanäolisi võimalusi väljas süüa on lisaks kesklinnale ka Tallinna teistes piirkondades.

Vanalinnas Meistrite Hoovis paiknevad šokolaadikohviku Pierre väike võluv siseõu ja hotelli Telegraaf romantiline suveterrass. Restorani Leib Resto & Aed lopsakas aed vanalinna müüride varjus on otsekui Toscanast pärit. Lounge-kohvik Must puudel on soodsate hindadega ja hubane. Toidu kõrvale saab seal nautida romantilist õhkkonda ja elavat muusikat. Varjuline siseõu on suurepärane sundimatu õhkkonnaga koht, vahendab VisitTallinn.ee.

Kohvikust Komeet avaneb võrratu vaade Estonia ooperimajale ja vanalinnale. Komeedi katuseterrass on kindlasti üks Tallinna parimaid ajaveetmiskohti. Samas lähedal Radisson Blue Sky hotelli viimasel korrusel asub baar Lounge 24, mis pakub Komeediga sarnast lummavat vaadet vanalinnale.

Kalamajas tekib uusi restorane nagu seeni pärast vihma. Tore terrass on näiteks Lennusadama kohvikul Maru. Kohvik Klaus asub samas majas Eesti Disaini Majaga. Seal pakutakse esinduslikult nii kohalikku disaini kui ka lihtsalt head toitu, kohvi ja muid karastusjooke.

Kalamaja teatavasti esimese kohviku, Boheemi populaarsus on ajale vastu pidanud ja selle külastamine on alati kindlapeale minek, kuid Telliskivi Loomelinnaku uus restoranikompleks üllatab tõeliselt – kohvikuid ja restorane jagub igale maitsele.

Õitsvas Kadrioru pargis luigetiigi ääres on kohvik Katharienthal oma kauni suveõuega. Ka Kumu kunstimuuseumi Reval Cafe on õdus ja kauni vaatega pargile. Nauditav koht on just suvel Kalevi jahtklubi 100-kohaline terrass Pirita jõe kaldal.

Tallinna ja Viimsi piiril tegutseb NOA. See on linna üks kõige peenemaid merevaatega restorane. Rannapubi ja restoran Paat on huvitava väljanägemisega, otsekui tohutu kummuli keeratud paat. Seal saab head toitu ja suurepäraseid vaateid Tallinna panoraamile! Hoopis omapärane koht on RootSu Rannabaar Viimsis, mis asub otse mere ääres. See on just õige koht, kus pista varbad liiva ja nautida maalilist päikeseloojangut.

Mustamäe piirkonnas tasub külastada aiarestorani Umami, mis vähemalt eestlastele endile meenutab hubast vanaemakodu. Kaunis suure aiaga ümbritsetud üheperemajas tegutsev restoran saab kõrgeima hinde oma toidu kvaliteedi ja lapsesõbralikkuse eest.

Viis parimat pealinna suvekohvikut:

PromoOma Maitse