Kätte on jõudnud küll sügise jahedamad temperatuurid, kuid ilmad on päeval endiselt soojad, seega miks mitte pidada veel seni kuni võimalik õues üks piknik? Soovitame täita piknikukorvid hea ja paremaga, helistada läbi kõik sõbrad jatuttavad ning korraldada üks mõnus õuessöömine.

Piknik ehk õues söömine on oma olemuselt äärmiselt dünaamiline viis einestada, lõbutseda ning ka lõõgastuseks pokaal veinivett juua. Piknikuteki võib laotada praktiliselt igale poole, kuhu hing ihaldab ning ettevalmistatud söögid-joogid lubavad õuessöömist harrastada nii lõunapausina, õhtuse ajaveetmise või hommikueinena.

See, mida piknikukorvi toidu ja joogipooliseks panna, on äärmiselt individuaalne ning sõltub sellest, kellega sööma asutakse, kui palju on osalejaid piknikul ning kui palju on olnud viitsimist ettevalmistusi teha. Kuid üldiselt oodatakse piknikult ikka kartulisalatit, võileibu, külmi lihaleõike, kodusvalmistatud limonaadi, mõnda head kooki ja pudelit kihisevaga.

Piknik on edukas nii siis, kui laiali laotatakse kolme käiguline gurmeesöök, kuid ka siis kui valikus on vaid paar võileiba või koogiviilud kohviga. Oluline on minna loodusesse, õue ning nautida kahte elus olulisemat asja: head sööki ja jooki ning kaasa kutsutud seltskonda. Pikniku puhul on äärmiselt oluline ka see, et see einetamisvorm lausa nõuab, et peale kehakinnitamist ning peenemate jookidega meele lahutamist toimub pikutamine. Pikutamine, kas vestluse, hea raamatu või unistuste keskel.

Piknikuteki võib laotada praktiliselt igale poole, kuhu hing vaid ihaldab ning ettevalmistatud söögid/joogid lubavad õuessöömist harrastada nii lõunapausina, õhtuse ajaveetmise või hommikueinena.

Toidule ja joogile lisaks on äärmiselt oluline siiski ka see koht, kus oma al fresco söögikord laiali laotada. Iga koht ei sobi piknikuks, kas liigse kära, õhusaaste või lihtsalt ebamugavuste pärast. Samas annab õige kohavalik piknikule õige suuna, atmosfäri ja meeleolu. Pargis söömisel on teatav aadellik mekk mann, samas kui rand lisab suvivust ja mõnusat boheemlust. Merevaade pakub jällegi palju vajaminevat avarust ning romantikat. Tallinn pakatab kohtadest, mis lausa piknikuks loodud. Kahjuks on paljud neid sellised, kuhu avalikku minekut ei saa soovitada.

Piknikke on peetud aga kõikjal, mis söömisele lisaväärtuse annab. On peetud piknikke paadisildadel ja aerupaatides, on seda tehtud Lasnamäe 9-kordsete majade katustel, kust avaneb sulnis vaade Tallinna lahele. Piknikku on peetud ka kirikutes ja surnuaedades, linnaaedades ja nii edasi.

Aina rohkem levib ka võimalus lasta mõnel tippköögil või kohvikul endale piknikukorv valmis teha.

Aina rohkem levib ka võimalus lasta mõnel tippköögil või kohvikul endale piknikukorv valmis teha. See variant on hea, kui endal puudub igasugune toiduvalmistamisoskus või aeg või võimalus. Samas on piknik kogu oma tervikus põnev - menüü koostamine ja toidu valmistamine, korvi pakkimine, koha valimine, inimeste kutsumine. Tehke piknik kas ise või tellige kuskilt toidukohast, oluline on, et toimuks õues söömine!

Vastuse küsimusele, mida piknikule kaasa valmistada, vastame pisut hiljem, hetkel aga pakume välja viis ideaalset kohta, kus Tallinnas kas juba täna või nädalavahetusel minna pikniku pidama!

Promo

Oma Maitse