Homme algab järjekordselt kaheks päevaks Paide inimestega täitev Arvamusfestival. Festivali kava uurides leiame sealt eest ka palju toidu ja toitumisega seotud teemasid. Need kellel lähipäevadeks plaane pole ja soov pisut kuulda arutlust toidust, teeme väikese ülevaate, mida kuulda saab.

Arvamusfestivali kavast on sellel aastal leida palju põnevat, mis on otseselt seotud toitumise ja meie igapäevase toiduga. Samas on ka neid teemasid, kus toit - pemiselt vale toit - on mänginud rolli meie ühiskonnas mõne olukorra halvenemises. Vaatame kiirelt läbi kaudsema seosega arutelud ja keskenduma neile, kus toit on jutu keskmes.

Näiteks on võimalik oma reedest Arvmusfestivali alustada aruteluga alkoholismist Eestis - kell 12.15 algab ERRi Alal arutelu "Alkohol: kas ravida või karistada?". Kell 16 saab Tervise Alal kuulda aga vestlust "Noored on hukas – liikuda või rasvuda?", kus võetakse arutleda, miks koolilapsed ei liiguta end piisavalt, miks suureneb ülekaalulisus ning noorte liikumisvaegus võtab epideemia mõõtmeid.

Samal teemal jätkatakse ka Lastearutelude Alal kell 18, kus Paide Gümnaasiumi 6a klassi õpilased arutavad teemal "Vorm on parem kui eales varem!" ehk, kuidas suurendada noorte huvi spordi vastu ja vähendada aega, mil ollakse nutimaailmas. Kas seda, mis köidab nutiseadmete juures, saaks rakendada spordimaailmas.

Sukeldume nüüd aga tõsisemate toiduteemade aruteludesse nii reedel kui laupäeval:

PromoOma Maitse