Eesti vabariik saab järgmise aasta alguses 100-aastaseks. Maitsed.ee poolse kummardusena meie kaunile ja maitsvale riigile toome Teieni kümnest läbi elatud dekaadist kokku kümme unikaalset rooga, mis iseloomustavad toda ajastut läbi toidu. Esimesena sukeldume 1920date aastate algselt viletsasse ja vaesesse, edasi aga pidutsevasse, toretsevasse ning katsetavasse gastronoomsesse pilti.

Eesti oli saanud 1920date alguseks äsja iseseisvaks, kõik oli uus ning rikkust polnud just ülearu. Loomulikult söödi taludes ikka edasi nii nagu seda oli aastaid tehtud. Linnades aga hakkas aina enam võimust võtma Prantsusmaa kulinaarne surve - loodi kohvikuid ja pagaritöökodasid, restorane ja muid toidutootmistruste. Üle võeti erinevaid harjumusi söömise- ja joomisekultuuris.

Aastakümne edasi liikudes aga rahvas rikastus ja sai targemaks, hakkas sööme rikkalikumalt ning lubas endale ka neid maitseid, mis senini ehk olid võõrad olnud. Väga palju paralleele saab tuua tolle aja ja meie uue iseseisvumise alguse vahel 1990date alguses.

Suured tänud aga koostöö eest lähevad teele Food Studiole ja selle peakokale Indrek Kivisalule, kes lubas meil oma köögis 1920dd taaselustada. Toit, mida videos näete on valmistatud ja serveeritud just chef Kivisalu poolt.

VIDEO | EV100 Nostalgiasöögid: Mida tõsteti lauale 1920date uues Eestis?

Allpool väikene valik 1920date ajakirja "Eesti Naine" lillkapsaretseptidest:

Ev100 nostalgiasööki
Foto: Ester Vaitmaa
Oma Maitse