EV100 nostalgiasöökide lugudes koputavad uksele kuumad ja diskorikkad 1970ndad. Toidus aga annab tooni poolfabrikaat, mis vaiskelt ka NSVLis pead tõstab. Samas rasvased ja tugevad toidud on siiski need, mis ühiskonda edasi viivad.

Nagu mainib 1970ndate stiilis seasšnitsli taldrikule mananud tippkokk Indrek Kivisalu, siis on just paneeringuga road tolle aja ühed olulisemad ja selle olulisuse tagas fakt, et liha sai müüa selliselt, et rooga kulutati seda väga vähe - näiteks andis seašnitslit paneerida kaks ja isegi kolm korda, mis tähendas, et selles lihatoidus oli jahu ja saiapuru, muna rohkem kui sealiha. 300 grammise šnitsli valmistamiseks sai kasutada vaid 100 grammi liha.

Võiks öelda, et o tempora, o mores ... aga, mis selle ladina keelega ikka jännata. probleem oli selles, et liha oli vähe, pluss petmine ja kerge lati alt jooks oli ühiskonda ning kõikjale sisse kirjutatud.

Täname aga Food Studiot ja selle peakokka Indrek Kivisalut toidu taldrikule aitamise ning muu hea nõu eest 1970ndate toidu teemadel.

Head isu 1970ndatest!

VAATA LISAKS:

Oma Maitse