Eesti taasiseseisvumine tuli äärmiselt segaste tunnete, keeruliste aegade ja universaalse sooviga heita maha kõik vana ja hingata sisse uut. Popim roog linnas oli burger, kuid mitte mingi tavaline, tänapäevane sai-piff-sai. Tegu oli täiesti unikaalse ja oma ajastusse õnneks maha jäänud lääneliku derivaadiga, mis määris alati kastmega ära ka kõrvad.

Kui torm liikus see koduse kotleti ja kastmest nõretava kapsa-porgandi salatiga "võileib" läbi ühiskonna. Polnud ühtegi putkat kogu riigis, mis ei oleks odava Poolas toodetava nätsu ja lutsukommi, sigarettide ja muu olme pudi-padi kõrval müünud burgerit: enamasti oli valikuid kaks - juustuga või ilma. Samuti ei olnud inimest, kes seda poleks hamburgerit söönud või ei oleks seda teinud regulaarselt.

Burgeriteo videosse aidanud Food Studio peakokk Indrek Kivisalu rääkis, kuidas nemad noorte meestena pakkisid end tihti õhtul autosse ning sõitsid ühest linna otsast teise, Peterburi maanteele, kus oli linna parima burxiga putka. Sedavõrd uus ja murranguline oli burgr meie inimestele.

Täname Food Studiot ja Indrek Kivisalut. Tehke järele ja sööge mõnusat, nostalgiamekiga rooga. Soovitus: tehke burger valmis ja siis autosse Nancyt kuulama. Hellalt hoia mind ...

VAATA LISAKS:

Oma Maitse