"Islam ei ole kultuur, vaid religioon. See tähendabki seda, et ei ole olemas ka sellist asja nagu islami toit. On olemas erinevate islamimaade ja kultuuride toidud. Islam, koos oma traditsioonide ja nõuetega, võetakse ja tõstetakse just sellesse kultuuriruumi, kus elatakse ja muudetakse vastavaks selle piirkonna olukorraga. See tähendab ja seda, et toidud on kõikides riikides, kultuurides ja harjumustes erinevad," mainib Lembi, kes avastas islami enda jaoks alles täiskasvanuna.

Selge on see, et Saudi Araabia moslemid söövad teistmoodi kui Maroko, Tuneesia, Jordaania, Liibanoni või Pakistani moslemid. Kui panna kõrvuti Maroko ja Pakistani toidud, siis on need absoluutselt erinevad toidud. Küsimus on pigem nendes reeglites, mida moslemid peavad jälgima oma toidulaua ja -menüü kokku panemisel. Siin on selgelt kaks reeglit - halal ja haram toidud ehk lubatud ja lubamatu. Teine oluline asi, millest tuleb aru saada on see, et moslemid ei ole taimetoitlased, olgugi, et paljuski nii arvatakse. Tõenäoliselt tuleb see sellest, et paljuski levib Islam riikides, kus taimsetest ainetest toitumine on suurema populaarsusega või kuna madalama sissetulekuga riikides on taimedest elamine lihtsalt odavam.
Valmistamine

  • Lõika kala meelepärase suurusega tükkideks (mida väiksemad tükid, seda vähem kala maitset alles jääb), pane tükid kaussi koos jogurti, maitseainete, küüslaugu ja ingveriga ja lase marineerida kuskil pool tundi.
  • Koori ja tükelda sibul, prae pannil vähese õliga kuldseks ja lisa sektoriteks lõigatud tomat. 
  • Kuumuta kuni tomat läheb pehmeks ja moodustab pudrutaolise massi. 
  • Siis lisa kala koos marinaadiga ning roheline tsilli (maitsejärgi). 
  • Hauta karrit keskmisel kuumusel kuni kala on läbi küpsenud ja vedelik moodustab kastme.
  • Naudi koos riisi või naaniga.
Moslemite köök