Punasesõstrapõõsas laiub peaaegu igas korralikus koduaias. Saagi valmides võib samas aga kuulda hädaldamist, mille põhisisu puudutab sõstarde korjamist, sissetegemist ja seda, et kes seda mahla tänapäeval ikka tahab. Lisaks seda, et see mari on ju kole hapu!

Ja põõsaid, mis nukralt peavad korjamata marjadega talvele vastu minema, kohtame me liigagi palju. Punane sõstar on aga samas meie kultuuriruumis end väikse punase täpina sisse seadnud.

Päikeseküpsed marjad on ühed parimad — kui me neid vaid väärtustada oskaksime. Punane sõstar ei ole meie aedades sugugi kauge külaline. Selle looduslik leviala jääb Lääne-Euroopasse ja Põhja-Itaaliasse. Looduses kasvab punane sõstar peamiselt mägedes jõgede ja ojade kallastel. Hea hoolduse korral on punasesõstrapõõsas igati väärika eaga taim ning selle iga võib ulatuda kuni 25 aastani. Selliseid võib meie vanades aedades päris ohtralt kohata.

Roosakas punasesõstramorss on aidanud nii mitmelgi põlvkonnal janu kustutada ja on pikalauapidudel olnud külalistel hüvaks rüüpeks. Lisaks mahlamarjaks olemisele võib punasest sõstrast valmistada ka moosi, tarretist, veini, siirupit ja kompotti. Tihti põlatakse punaseid sõstraid suurte ja rohkearvuliste seemnete pärast — selle vastu aitab hästi läbi marli või sõela kurnamine. Samas on punane sõstar üks erksama happega marju, sobides hästi erinevatele roogadele särtsaka magushapu maitsenüansi lisamiseks. Kui midagi muud sõstardega ette ei osata võtta, siis võib neid kas või sügavkülma pista. Uskuge, talvisel ajal saab siis tõhusat abi nii palaviku alandamisel kui ka marjakoogile suvise meki lisamisel.

Punane sõstar kui kodune apteek

  • Punasest sõstrast võib abi saada palaviku alandamisel, südame-veresoonkonna haigusnähtude leevendamisel ja isegi reumaatiliste haiguste puhul.
  • Punases sõstras on märkimisväärses koguses C-vitamiini, kaaliumi, naatriumi, fosforit, magneesiumi ja ka rauda. Sõstras sisalduva K-vitamiini tõttu on sellest abi nii luude kui ka südame-veresoonkonna tervise toetamisel ning sõstrasõprade rakkude ainevahetus püsib heas korras.
  • Kõik need, kes aga oma figuuri eest hoolt kannavad, võiksid teada, et punases sõstras on tubli kogus kiudaineid (8,2 g 100 g kohta), mis aitab meie seedeelundkonna korrashoiule tublisti kaasa.

RETSEPTE

Kuumutamata punasesõstraželee

PUNANE SÕSTAR — figuurisõpradele mõeldud!
Foto: Tuuli Mathisen

Kogus: 1,5 liitrit

See vana kooli tarretis nõuab küll parajalt kannatust. Aga kui on palju marju käes, on ilmselgelt mõnus ka mõne delikatessiga mässata. Sinu gurmaanidest sõbrad oskavad sellist kingitust kindlasti hinnata.

4 liitrit punaseid sõstraid
1 kg suhkrut

Kasutades mahlapressi, tihedat sõela või marlit, eralda punasesõstramahl kestadest. Lisa kaussi suhkur ning sega saadud segu ühtejärge 1–1,5 tundi. Tõsta steriliseeritud purkidesse ja kaaneta. Hoia jahedas. Tulemuseks on želee, mis võlub oma särava värvi, vitamiinirikkuse ja neitsiliku maitsega. Eesti vanaemadel on jagunud nii aega kui ka kannatust, et selliseid tarretise purke talveks valmis sättida täpselt nii palju, et jaguks sünnipäevatortidele ja ka lastele ning lastelastele jagamiseks.

Hea teada!
Tarretise valmistamiseks sobivad pektiini- ja happerikkad marjad ning kindlasti pigem mitte päris valminud ega üleküpsenud marjad. Seega tarretise tarbeks korja marjad pigem varem kui
hiljem põõsast ära, sest siis on kindel, et
sõstardes sisalduvat pektiini on hoidise tarretumise jaoks piisavalt.

Punasesõstraželee

Kogus: 1 liitrit

Tarretunud punasesõstraželee on üks mõnusamaid hoidised ja seda just oma sileda olemise ja samas erksa maitse tõttu. Särav tarretis suudab mängleva kergusega muuta muidu lääged või niisama tuimavõitu maitsed silmapilk erksamaks ja kreemikoogid nüansirikkaks.

1 kg punaseid sõstraid (võivad olla koos rootsudega)
1 kg suhkrut

Aseta punased sõstrad potti ja lase keema tõusta. Sega ja vajuta sõstraid puruks, et eralduks võimalikult palju mahla. Keeda umbes kümme minutit ja lisa siis suhkur. Sega, kuni suhkur on täiesti lahustunud, ja lase siis potitäiel veel kiirelt keema tõusta. Keeda umbes 8 minutit.
Aseta saadud mass nüüd marlile nõrguma. Kui tahad saada täiesti puhast ja selget želeed, lase massil ilma vajutamata nõrguda, seda aeg-ajalt vaid veidi puulusikaga liigutades. Saadud siirup aseta steriliseeritud purkidesse ning kaaneta kohe. Jahtudes muutub purgis olev siirup nüüd tarretiselaadseks želeeks.

Serveeri!
Marjatarretist sobib hästi kombineerida soolasemate roogadega. Juustuvaagen lausa igatseb millegi erksa ja hapuka järele. Sama sõnum
kehtib külmade lihalihalõikude serveerimisel, näiteks rostbiifga, aga ka tavalise ahjuprae kõrvale lisab vunki just marjaželee.
PromoOma Maitse