Viru tänaval asuva restorani Cru peakokk Dmitri Haljukov võitis koos oma meeskonnaga Silverspoon 2016 gastronoomiavõistlusel parima tiitli rahvusrestoranide kategoorias. Intervjuus Maitsed.ee-le ütles peakokk, et temale on olulisim tänu rahulolev klient, kuid alati on tore, kui tunnustatakse ka avalikult.

"Meie jaoks tähendab see tunnustus, et me oleme avatud nii eestlastele kui ka turistidele. Juurde annab võit rahvusrestoranide kategoorias kindlust, et meie 5 aastat tagasi valitud suund on õige. Et on õige olla Viru tänaval ja orienteeritud kohalikule sööjale. Selleks, et näidata nii omadele kui turistidele, mis on meie köök, Eesti köök," leiab Haljukov.

Silverspoon on võistlus, mis on kestnud tegelikult ju enam kui 10 aastat on Haljukovile ja Crule andnud ka varem kirkamaid auhindu - näiteks Haljukovile oli 2016. aastal võidetu kolmas "hõbelusikas", teine Cru majas töötades.
"Selge on see, et 90% meie inimestes ei tea ju veel, mis Cru on ja kus asub. See võistlus ja meie võit tutvustavad meid taas laiemale inimeste rühmale, millega meie saame jälle kutsuda inimesi välja sööma, nautima ja katsetama. Seda ei pea tegema igapäev ju, kuid vahel," maini Cru peakokk.
Haljukovi sõnul on restorani uksel olevad võistluste võitude sildid kindlasti hea reklaam, kuid parimaks restorani sissekutsujaks on ikka aknast paistvad kliendid.
"Kleebised on loomulikult ilusad, kuid ei ole kindel, kas ja kui palju nad näiteks turistile Austraaliast mõjuvad. Kuid ega me oma tööd nende võistluste pärast tee, kuid kindlasti on nad vajalikud. Ning järgmise aasta Silverspoonil on Cru kindlasti jälle võistlemas," ütles Haljukov.
Maitsed.ee