Eile selgus Tallinna Toidumessil selle aasta parim noorkokk, kelleks sai Andra Holland Pärnu Kutsehariduskeskusest. Teiseks jäi Karl-Martin Miliste Kehtna KHK ja kolmandaks Lele Luup Tartu KHK.

Võitja pakkus kohtunikele maitsmiseks küpsetatud pardikoiba punase veini - jõhvika kastmega, orsottot pirniga, pastinaaki ja pudelkõrvitsa püreed. Desserdiks üleküpsetatud Nopri talu kohupiim röstleiva- metsapähklipadjal, astelpaju vahukaste, Kalevi tumeda šokolaadi kreem, paneeritud õun, sõirapuiste, vadaku krõbedik.

Nii Noorkokk 2017 kui ka täna toimuvat Aasta Kokk 2017 võistlust hindab kõrgetasemeline rahvusvaheline žürii, kus muuhulgas liikmeteks Daniel Ayton Inglismaalt ja Kjell Patrick Ormen Johnsen Norrast.

Täna astub võitslustulle 7 Eesti parimat kokka, et selgitada välja juba järjekorras 26. Aasta Kokk. Mitmed Aasta Kokk tiitlivõitjad on tänaseks Eesti tuntuimad oma ala professionaalid. Nende seas on nii Vladislav Djatsuk, Heidi Pinnak, Inga Paenurm, Eesti eesistumise peakokk Peeter Pihel, Martin Meikas ja ka tänavune Eesti esindaja Bocuse d’Oril Pavel Gurjanov.

Aasta Kokk finalistide tänavune võistlustöö on muuhulgas valmistada Eesti Vabariik 100 sünnipäevalauale suupisted. Selle raames loodame leida nii mõnegi uue ja põneva retsepti, mida aastapäevapeol nautida.

Maitsed.ee