Laupäeval toimus Vilniuses Vana Tallinn Baltic Sommelier Grand Prix’i, mille võitis külalisvõistlejana rootslane Fredrik Lindfors. Baltimaade parima sommeljee tiitliga pärjati Martynas Pravilonis Leedust, kes võitis ka 2016. aastal. Eestlane Els Maria Uibo saavutas pingelises finaalis teise koha ja kolmandaks tuli Eesti Parim Sommeljee 2017 Ketri Leis. Parima noorsommeljee tiitli saavutas Silvija Umaraite Leedust.

"Sommeljeede tase läheb iga aastaga paremaks ning finaalvõistlus oli väga tasavägine. Kõikidel finalistidel olid suurepärased praktilised oskused,“ rääkis žürii liige AS Liviko kvaliteetveinide tootejuht ja sommeljee Urvo Ugandi, kes pälvis esimesel Vana Tallinn Grand Prix’l Baltimaade parima sommeljee tiitli.

Baltimaade sommeljeede iga-aastane tähtsündmus Vana Tallinn Baltic Sommelier Grand Prix toimus juba 12. korda ja seekordset tiitlit ihkasid kokku üheksa tipp-sommeljeed Eestist, Lätist ja Leedust. Lisaks pakkusid rahvusvahelist konkurentsi välisvõistlejad Rootsist ja Poolast.

„Alkoholikultuuri edendamisel on sommeljeedel väga oluline roll ning seetõttu on tähtis, et nad oleksid motiveeritud arenema ja uusi oskusi ning teadmisi omandama. Oma kogemustele tuginedes saan öelda, et võistlused on sommeljeedele väga innustavad erialase arengu jätkamisel,“ selgitas Urvo Ugandi.

Eelvoorus näitasid võistlejad oma erialaseid teadmisi nii kirjalikus testis kui ka erinevaid praktilisi ülesandeid sooritades. Finaalis tuli professionaalseid oskusi näidata mitmesuguste üllatusülesannete täitmisel.

Traditsiooniline Baltimaade parima sommeljee valimine sai oma nime legendaarse, Eesti populaarseima likööri Vana Tallinna järgi. AS Liviko korraldab Vana Tallinn Grand Prix’d koostöös Eesti, Läti ja Leedu sommeljeede assotsiatsioonidega alates 2006. aastast.

Maitsed.ee