Eile toimus Tallinna Toidumessi raames igaaastased Eesti aasta koka võistlused, kus tules olid kuus äärmiselt kõrgetasemelist kokka Eesti erinevatest paikadest. Eesti Peakokkade Ühenduse president Rudolf Visnapuu ütles Maitsed.ee-le, et eile võistluses olnud kokkade tase on palju kõrgem näiteks aasta varem võistelnud kokkade tasemest.

"Kokkadel on aega ja võimalusi rohkem õppida, rohkem praktiseerida ning see annab kindlasti võimaluse olla nii tehniliselt kui ka loovalt paremad," mainib Visnapuu.

Eesti Peakokkade Ühenduse president oli rahul ka sellega, et võistluses üles astuvad kokad on äärmiselt eriilmelistest restoranidest ja kohvikutest ning lausa kaks kokka on võistlustele tulnud Pärnust.

"Usun, et on toimumas mingil määral põlvkondade vahetus ning tuntumate restoranide kokad on juba selle võistluskadalipu läbi teinud. Lisaks ma arvan, et kokad on muutunud palju julgemaks võtmaks osa võistlustest. Kui varem ehk tundus, et kvaliteeti on vaid tuntud köökide kokkadel, siis nüüd nähakse, et võistlemises pole midagi hirmsat," lisab Visnapuu.

Peakokk ütleb veel, et võistlemine annab osalejatele uskumatu kogemuse ja oskused tulevikuks. "Lisaks jääb aasta koka tiitel eluks ajaks," selgitab Visnapuu.

Oma Maitse