Eile kokkade olümpiaks peetava võistluse Bocuse d'Or Euroopa poolfinaalist edasi pääsenud restorani Farm peakokk Dmitri Rooz ütles Maitsed.ee portaalile antud intervjuus, et kõik läks just nii nagu treenitud olin ning kogu koka meeskond töötas kui ühtne tervik.

"Meil vedas sellega, et võistlustel eel toimunud turul olid olemas kõik juurviljad, ürdid ja lisandid, millega olime treeninud ka kodus. Näiteks leidsin ideaalsed suvikõrvitsa õisikud, lehtnaeri, sidrunitüümiani ja nii edasi," mainis Rooz.

Lisaks ütles peakokk suure tänu Eesti fännidele - nendest oli suur tugi võistluste ajal.

"Eesti paistis tribüünidel silma oma tohutu suure lipuga. Suur huvi tekitas ka meie menüü – e-riigile kohaselt, sisaldas see digitaalset ekraani, millel nägi videona minu võistlustöö elemente," lisas Rooz.

Restorani Farm peakokk Dmitri Rooz pääses Bocuse d´Or Euroopa eelvõistlusel 20st 11 parima sekka ja kindlustas sellega Eestile koha finaalis. Kokandusmaailma ihaldatuima võistluse finaal toimub 2017. aasta jaanuaris Lyonis, Prantsusmaal.

Euroopa eelvooru võitis seekordne korraldajamaa Ungari. Hõbe ja pronks kuuluvad vastavalt Norrale ja Rootsile. Konkurentsist pudenesid ja Eesti seljataha jäid mitmed vanad ning tuntud gastronoomiamaad nagu Itaalia ja Hispaania. Finaali pääsesid veel peale esikolmiku Prantsusmaa, Island, Soome, Holland, Šveits, Belgia, Taani ja Eesti.

Oma Maitse