Munade keetmine ei tundu liiga keeruline, samas on ka sellest lihtsast tegevusest võimalik välja arendada teadus ning nippe perfektsete munade keetmiseks täiustada lõpmatuseni. Meie nägemus munade keetmisest näeb ette munade "keetmise" ehk siis pidevat kuumaga manipuleerimist. Nüüd on välja pakkuda sellele aga vägagi ahvatlev alternatiiv.

Uus lähenemine ei erine kuigi palju vanast, kuid samas on täiesti uus kontseptsioon: mune ei keedeta, vaid mune leotatakse keenud vees. Selline lähenemine pakub äärmiselt head kontroll sellele, milline muna lõpuks täpselt jääb - vedel, poolvedel või mõnusalt tugev.

Tugeva ja läbiküpsenud munakollasega keedumuna saavutamiseks tuleb panna muna külma veega keema ning vee keema tõusmisel keerata tuli pajal alt kinni ja katta pada kaanega. Nüüd algab aja lugemine: iga minutiga, mis möödub mune kuumas vees leotades, kuaguleeruvad munavalged ja kollased üha enam ja enam - kuue minuti muna on mõnusalt pehme aga mitte vedel, samas 11 minuti muna on tugeva kollasega.

Vedela munakollasega keedumunade saamiseks tuleb aga panna munad kulbiga keevasse vette, mille järel tuleb taas keerata paja alt ära tuli ning kaan veele peale panna. Algab jälle ajalugemine: neli minutit annab tulemuseks mõnusalt tugeva munavalge, kuid jooksva munakollasega muna (hea muna, kuhu kasta sisse röstsaia!), 8 minutit aga annab kergelt voolava kollasega, ideaalse võileivale lõigatava muna.

Vaata, kuidas keeta perfektseid mune täiesti uuel moel:

Maitsed.ee