Tee on maailma üks vanemaid jooke, seda on pruulitud aastatuhandeid kogu maailmas ning tee pärast on mindud sõtta ja sellega on rahustatud möllavat südant, hinge. Millistes riikides aga juuakse inimese kohta aastas enim teed, selle selgitamegi kohe välja.

Tabel on huvitav, kuna lööb sassi meie tavapärased arvamused neist riikidest ja rahvastest, kes näivad palju teed joovat ja kes tegelikult palju teed joovad. Jällegi näib, et pildile jäävad need, kes kõige kõvemini röögivad, vahendab The Telegraph.

Näiteks on Jaapan nimekirjas napilt alla kiloga alles 9. kohal, samas kui Hiinas, mida peetakse tee absoluutseks kantsiks, joob tervikuna inimese kohta "vähe" teed ehk "vaid" 560 grammi aastas. Arusaadavalt ka ... Hiinas elab lihtsalt nii kohutavas koguses inimesi. Võitjaks osutus ootamatult aga Türgi, kus inimese kohta trimbatakse aastas ära 3,1 kilogrammi teed. Seda taset annab püüda, sest järgmisel kohal olev Iirimaa joob inimese kohta tervelt kilo vähem lehtedeleotist.

Numbritele annab teatava loogika aga see teadmine, et selles arvutuses on see kõik joogid, mille peamiseks tooraineks on tee: Earl Grey, rohelin tee, must tee ja nii edasi, aga ka jäätee, kombucha, masala chai ja nii edasi.

Riikides, kus juuakse enim teed (kilod inimese kohta aastas):

  1. Türgi - 3,1 kg
  2. Iirimaa - 2,1 kg
  3. Suurbritannia - 1,94 kg
  4. Venemaa - 1,38 kg
  5. Marokko - 1,21 kg
  6. Uus-Meremaa - 1,19 kg
  7. Egiptus - 1,01 kg
  8. Poola - 0,99 kg
  9. Jaapan - 0,96 kg
  10. Saudi Araabia - 0,89 kg

Maitsed.ee