Kuigi paljud Eesti kauplused tunnevad džinnidest vaid Beefeaterit, Gordons'it ja Liviko Craftersit siis üle Euroopa leidub sadu ja sadu põnevaid džinne. Hiljuti Berliinis baarmenide messi külastades tutvusime mitmete uute jookidega ja pärast Kalle Mülleri põhjalikku ülevaadet džinni ajaloost ja olemusest mõtlesin jagada huvitavamaid uusi tutvusi.

Vasevärvi pudelites müüdav jook on bränditud USA või vähemalt inglise keelse turu jaoks. Loojaks on aga Belgia farmatseut Yvan Vindevogel - kes rõhutab iidselt džinniga seotud parandavaid omadusi.
Võrreldes paljude uute džinnidega, mis uhkelt teatavad, et segavad kümneid ja kümneid taimi jookide sisse on Copperheadi džinnis vaid 5 taime.

Maitsed on joogil mõnusalt balansseeritud ja apelsinikoore järelmaitse on keelel veel kaua. Eriliseks teevad joogi aga eraldi müüdavad maitsetilgad, mis soodustavad näiteks seedimist või aitavad inimest äratada. See meenutab just keskaegsete apteekrite ravijooke, kus mõne tilga lisamisega muudeti jook ravimiks erinevate hädade vastu.

Maitsed.ee