Liviko kokteilimeistril Taavi Tensol sündis munavalget sisaldava kokteili LillEST idee kohe, kui ta proovis uut Rukkilille Peenviina.

„Idee oli luua peen kokteil, mis oleks uudse maitse ja kauni välimusega. Jook põhineb klassikalisel magushapul kokteilil, millele lisatud Violet Liqeur annab joogile põneva välimuse ning võimendab lillelist maitsenüansi,“ rääkis Liviko kokteilimeister Taavi Tenso kokteili sünniloost.

„Viinale lisatud ehtsate rukkililleõite destillaat teeb kokteili meeldivalt õliseks ja annab märksa tihedama konsistentsi, kui võime leida tavalisel maitseviinal. Kokteili LillEST maitsed on väga peened ja just lillelisust ma kokteilis võimendada soovisingi. Munavalge liidab kokteilis olevad maitsed tervikuks ja annab joogile mõnusa tekstuuri,“ selgitas Taavi Tenso.

Kokteil LillEST
Võta ilus jalaga kokteiliklaas, hästi sobib näiteks lai vahuveiniklaas. Täida klaas jääga ja pane jahtuma.

Lisa šeikerisse pitsi jagu Viru Valge Rukkilille Peenviina, teelusikatäis TBT Violet Liqeuri, pool pitsi laimimahla ja kuni pool pitsi suhkrusiirupit. Viimase kogus oleneb sellest, kui suur magusasõber oled.

Lisa šeikerisse jää ja munavalge ning raputa tugevasti. Vala klaasist välja jahutamiseks mõeldud jää ja kurna kokteil läbi sõela klaasi nii, et jää jääks šeikerisse. Kaunista mustikatega.

Kokteil sobib suurepäraselt nädalavahetuse alustamiseks. Terviseks!

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga, alkohol võib kahjustada sinu tervist.

Maitsed.ee