Californias asuva tehnoloogiakeskuse Silicon Valley asukad on tihti olnud trendiloojateks kõige debiilsemates toidu- ja joogiasjades. Selle aasta alguseks on totaalse ülanoodini jõudnud trend, kus inimesed joovad "toorest vett" ja maksavad selle eest kuni 15 eurot liitri kohta.

"Toores vesi" on allikavesi, mis ei ole mitte kuidagi töödeldud: seda pole filtreeritud, klooritatud ega muul moel puhastatud. USAs on mitu firmat, kes püüavad vee allikast kinni ja pudeldavad selle lähedal asuvas pakkevabrikus. Kuulsamad tootjad on Ameerikas näiteks firma Live Water Oregoni osariigis, Liquid Eden San Diegos ja Tourmaline Spring Maine osariigis. Tootjad annavad veele säilivusajaks ühe kuutsükli, vahendab Eater.com.

Tarbijad valivad selle vee just nimelt sellepärast, et seda pole kloori või fluoriidiga puhastatud, veest pole välja filtreeritud vajalikke mineraale, ega pakkekeskonnas pole seda vett pandud kokku osooniga.

Küsimusele aga, et kas sellist vett peaks jooma, ütlevad eksperdid kui ühest suut: EI! JAH! VAHET POLE! Loomulikult oleme me kõik joonud elus allikast vett - matk looduses pole ilma selle aktita justkui täiuslik -, kuid teinud seda alati usaldusväärsest kohast. Suures plaanis ei ole mingit vahet, kas juua pudelivett, kuhu on peale puhastamist mineraalid tagasi pandud, kraanivett või nii öelda "toorest vett". Vesi on vesi. Aga ...

"Toorel veel" on suurem risk olla siiski mürgine: allikavesi on loodulik vesi, mis puhastub läbi maakoore filtreerudes, samas ei saa aga kunagi garanteerida, et selles vees ei ole säilinud looma ja linnu väljaheite jälgi, osiseid pestitsiididest, parasiite või raskemetalle. Koolera, A-hepatiit ja E.Coli on väga lihtsad selle vee kaudu levima. Lõppsõnana peaks pigem sellisest veest hoiduma.

Maitsed.ee