2016. aastal tehti suurt promo aktsioonile, mille käigus külvati EV100 pidustuste tarbeks 130 rukkipõldu, millest pidid aktsiooni korraldjad valmistma miljon leiba. Moe Viinatehas ostis aga ära toona külvatud põldudest esimesel kasvanud rukki ja ajas sellest unikaalse, ääriselt eksklusiivse rukkiviina.

"Rukkist viin on äärmiselt põnev viin, kuna tal on algmaterjalist tulenevalt kerge hõbedane helk ning on maitselt magus. Ütlen ausalt, et selle viina puhul on tegemist ühe minu elu kõige paremini välja tulnud tootega. Olen äärmiselt uhke selle viina üle," räägib Moe Viinatehase juht Sven Ivanov.

Kokku toodeti seda Eesti vabariigi 100. aastapäevaks ja Moe Viinatehase 330. aastapäevaks mõeldud rukkinapsi 50 000 liitrit. Põhjus peitub selles, kui kallis oli selle viina tooraine ja kui keeruline on seda jooki valmistada.

"Võtsime selle joogi oma ajalooraamatust ning valmistasime viina nii nagu seda 200 aastat tagasi Eestis valmistati. Me oskame seda jooki teha, kuigi on kallim kui tavaviin. Vägijook on eriline selle poolest, et kui tavaliselt valmistatakse viina jaoks piiritust täisteraviljast, siis uude rukkiviina on lisatud ka 30% rukkilinnaseid, mis annavad viinale erilise maitse. Tehnoloogiliselt paneme me 10% rukkist meskivalmimisse linnastena. See annab joogile õige käärimiskulu ja me lõpetame käärimise ära enne kui kogu suhkur on kadunud - sellest ka magus maitse," mainib Ivanov.Uus viin on inspireeritud ammustest aegadest, mil viinategemiseks kasutati rukkilinnaseid. Seetõttu võib ka selle viina maitse sarnaneda sajanditagusele viinale, ehkki tootmisprotsess on sama, mis teistel Moel viinadel. Tegu on piiratud kogusega, aga viinavabrikus kinnitatakse, et kui rahvale meeldib, tehakse juurde.

EV100 tarbeks külvatud leivaviljast valmistati unikaalne rukkiviin
Foto: Moe Peenviinavabrik
Maitsed.ee